BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Marad a német-osztrák határellenőrzés

Németországban a szövetségi kormány és a bajor tartományi kormány megállapodott abban, hogy fenntartják a menekülthullám miatt tavaly szeptemberben ideiglenesen visszaállított ellenőrzést az Ausztriával közös határszakaszon, ha felhatalmazást kapnak erre az Európai Uniótól - közölte Thomas de Maiziere szövetségi belügyminiszter kedden Berlinben.

2016. május 10. kedd, 23:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EU kedvező döntése esetén a határellenőrzést végző szövetségi rendőrség \"láthatóan és hatékonyan\" folytatja munkáját, és továbbra is megtagadja a belépést mindazoktól, akik nem akarnak Németországban menedékjogi kérelmet benyújtani - közölte a miniszter. Hozzátette, hogy a terrorizmus és a bűnözés elleni harcot is szolgálja a menekültek számának korlátozása és a beáramlásuk rendezetté tétele céljából tavaly visszaállított ellenőrzés a bajor-osztrák határon, ahol a menekülthullám eléri az országot.

A menekülthullám esetleges fölerősödésére a szövetségi rendőrség rugalmasan reagál, egységeit azonnal megerősíti vagy átcsoportosítja. \"Dolgozunk azon, hogy a tavalyi esettel ellentétben az idén ez ne forduljon elő\" - emelte ki a német belügyminiszter.

Hangsúlyozta, hogy a nemzeti hatáskörben végzett ellenőrzés befejezésének feltétele a közös, uniós külső határ hatékony biztosítása. A határigazgatás erősítését meg kell követelni az érintett uniós tagállamoktól, ami \"különösen Görögországra és Olaszországra vonatkozik. Igazi európai határ- és partvédelmi szervezetté kell fejleszteni az uniós határigazgatási ügynökséget (Frontex), ki kell építeni egy közös be- és kiutazási nyilvántartást és össze kell hangolni a nemzeti hatóságok információs rendszereit - áll a szövetségi belügyminisztérium közleményében.

Németország kezdeményezésére több uniós tagország felkérte az Európai Bizottságot, hogy az ideiglenes határellenőrzés május 12-én lejáró határidejének hat hónapos meghosszabbítását javasolja a tagállamok kormányait összefogó tanácsnak, amely várhatóan csütörtökön hoz döntést.

Joachim Herrmann bajor belügyminiszter Münchenben bejelentette, hogy a határellenőrzés folytatásáról kötött megállapodás révén a bajor tartományi kormány egyelőre nem fordul alkotmánybírósághoz a szövetségi kormány menekültpolitikája miatt.

A berlini vezetés \"készen áll a menekülthullám korlátozására, ha ismét emelkedne a menekültek jelenleg alacsony száma\", ezért a bajor kormány az \"asztalfiókba helyezi\" az alkotmánybírósági panasz tervét - mondta a miniszter.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet