BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jegybank átutalja nyereségét a költségvetésbe - Lengyelországban

A lengyel központi bank tavaly 8,3 milliárd zloty (2,18 milliárd dollár) nyereségre tett szert. Ennek 95 százalékát a költségvetés számlájára utalja át - áll a jegybank szerdán ismertetett közleményében.

2016. május 4. szerda, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel költségvetésben 9,6 milliárd zloty (2,5 milliárd dollár) hiány keletkezett az idei első negyedévben. A negyedéves deficit 7,1 milliárd zlotyval kisebb az egy évvel korábbinál, miután a bevételek 13,3 százalékkal 76,8 milliárd zlotyra nőttek elsősorban a megemelt áfa-kulcsnak köszönhetően.

A lengyel törvények értelmében a központi bank profitjának 95 százalékát kell átutalnia a költségvetésbe. Ez alól kivétel lehet, ha úgy véli, hogy a pénzt tartalékolnia kell a valutaárfolyamok heves ingadozása elleni védekezésre.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet