BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrupció: Megegyezett a Siemens

A Siemens AG német gépipari konszern 43 millió dollárt fizet Izraelnek egy évtizede húzódó korrupciós ügy megegyezéses lezárására.

2016. május 2. hétfő, 20:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vád szerint a Siemens az izraeli állami áramszolgáltató vállalat (Israel Electric Corp, IEC) vezetőit vesztegette meg több millió dollárral megrendelésekért 1999 és 2005 között.

Az eljárás megegyezéses lezárását az izraeli igazságügyi minisztérium jelentette be hétfőn.

Üdvözöljük az izraeli hatóságok vádemelést ejtő és az eljárásban a Siemens maximális együttműködését elismerő döntését - fogalmaz a Siemens közleménye.

A Siemens folytatni tervezi izraeli tevékenységét, beleértve termékek és szolgáltatások vásárlását, valamint izraeli cégekbe történő beruházásokat is - közölte a cég.

A Siemens AG a világ több mint 200 országában van jelen és mintegy 348 ezer munkatársat foglalkoztat. A 2015. szeptember 30-ával zárult gazdasági évben a vállalat 75,6 milliárd eurós árbevételt és mintegy 7,4 milliárd eurós adózás utáni eredményt ért el. A csoport tevékenysége az energia, az infrastruktúra, az ipar, és az egészségügy területére terjed ki.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet