BUX 139240.25 -0,04 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új autóipari beruházás jön Magyarországra

Elektromos és hibrid autók motorjait fogja gyártani a Siemens német villamosgép-ipari konszern és az autóalkatrészeket gyártó francia Valeo egy közös vállalkozás keretében - jelentették be a cégek hétfői közös közleményükben. A vállalkozásnak Magyarországon is lesz telephelye.

2016. április 18. hétfő, 22:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2016 végén működésbe lépő Siemens-Valeo közös vállalkozás központjának a németországi Erlangen ad majd helyet, telephelyei pedig Magyarországon, Franciaországban, Norvégiában, Lengyelországban és Kínában lesznek. A projekt részleteit nem hozták nyilvánosságra.

A közös vállalat, amely a Valeo 200 fős magasfeszültségű elektronikai részlegét és a Siemens 500 fős elektromos autókkal foglalkozó részlegét kapcsolja majd össze, többek között magasfeszültségű motorokat és töltőket fog fejleszteni és eladni. A projektet még jóvá kell hagynia a kartellellenes hatóságoknak.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet