BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az idei első amerikai bankcsőd

Az első bank ment csődbe az idén az Egyesült Államokban, az állami betétbiztosítási alap (FDIC) honlapjára felkerült adatok szerint ez a wisconsini North Milwaukee State Bank.

2016. április 8. péntek, 07:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly nyolc bank ment csődbe az Egyesült Államokban, ahol 2014-ben még tizennyolc, egy évvel korábban pedig huszonnégy banknak kellett lehúznia a rolót.

A csődhullám hat éve tetőzött, a bezárt bankok száma 2010-ben 157-re nőtt az egy évvel korábbi 140-ről. Öt éve 92 bank ment csődbe, négy éve 51. A 2007 vége óta csődbe jutott bankok száma csaknem ötszáz.

A betéttulajdonosokat fejenként 250 ezer dollárig (mintegy 69 millió forint) biztosítja az amerikai betétbiztosítási alap.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet