BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúnya szám jött Japánból

Csökkent az ipari termelés Japánban januárban éves szinten, az előző hónaphoz képest viszont növekedett.

2016. március 15. kedd, 12:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium kedden közölt adatai szerint 2015 januárjához képest 3,8 százalékkal esett vissza az ipari termelés, pontosan a decemberi 1,9 százalékos mértékű csökkenés duplájával.

Ugyanakkor decemberhez képest növekedett, mégpedig 3,7 százalékkal, az ipari termelés Japánban. Decemberben havi szinten 1,7 százalékos visszaesést mértek.

A gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium a nagy feldolgozóipari cégek közében végzett felmérés alapján korábban arra számított, hogy decemberben 0,9 százalékkal, januárban pedig 6 százalékkal növekedik az ipari termelés.

A japán gazdaság helyzete nagy mértékben függ attól, hogy a feldolgozóipar miként teljesít.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet