BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb meghökkentőt lépett Észak-Korea

Phenjan ma érvénytelennek minősített minden Dél-Koreával kötött gazdasági és kereskedelmi megállapodást.

2016. március 10. csütörtök, 13:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felmondta gazdasági kapcsolatait Dél-Koreával Észak-Korea: érvénytelennek és hatálytalannak nyilvánította a két ország közti valamennyi kereskedelmi és gazdasági szerződést. A nyilatkozatot meglehetősen groteszk módon az Észak-Koreai Bizottság a Korea Békés Újraegyesítéséért adta ki. Ez a döntés közvetlen hatással lesz a két ország határán levő Keszong ipari komplexumra, amely éppen a megbékélés praktikus szimbóluma akart lenni, azonban fokozatosan leépül, az észak-koreai rakétakísérletekkel párhuzamosan.

A januári állítólagos hidrogénbomba-teszt után Szöul visszavonta ingázói engedélyét, és az eddigi 1200-ból csak száz embernek teszi lehetővé az átjárást.

Az ipari komplexumot 2004-ben nyitották meg, és mintegy 120 dél-koreai vállalat dolgozik a területén.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet