BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befagy a kutatás és a kitermelés az Északi-tengeren

Idén gyakorlatilag leállnak az Északi-tengeren az olaj és gázkutatási, valamint kitermelési beruházások.

2016. február 23. kedd, 14:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A brit olaj- és gázipari országos szövetség (OGUK) arra számít, hogy az olajárak zuhanása és a cégek növekvő vesztesége miatt idén közel 90 százalékkal csökken az Északi-tengeren a kutatás és a kitermelés.

A társaság szerint a legaggasztóbb az új projektek beruházásainak összeomlása. Ezekre az ágazat ebben az évben várhatóan kevesebb mint 1 milliárd fontot fog költeni, szemben az utóbbi 5 év évente átlagos 8 milliárd fontjával, ami a hosszú távú jövőt veszélyezteti.

Az OGUK szerint ha idén végig hordónként 30 dollár körül marad az olaj ára, a brit kontinentális talapzaton működő olajmezők 43 százaléka veszteséggel fog termelni, elriasztva a további kutatásokat és beruházásokat. A szervezet úgy véli, hogy a kormánynak sürgősen meg kellene reformálnia az ágazat által fizetendő különleges adók rendszerét a beruházások vonzása érdekében - írta a Szputnyik.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet