BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán köszönetet mondott a barátságért

Magyarország az európai-orosz és a magyar-orosz kapcsolatok normalizálásában érdekelt - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, amikor Vlagyimir Putyin orosz elnök fogadta őt Moszkva melletti novo-ogarjovói rezidenciáján.

2016. február 17. szerda, 13:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szűkkörű megbeszélés első, sajtónyilvános perceiben a magyar kormányfő megköszönte az orosz elnöknek azokat az erőfeszítéseket, amelyeket a nehéz időszakban is tett az orosz-magyar barátság érdekében.

Talán szerénytelenül hangzik, de azt mondhatjuk, hogy ami jó a kapcsolatunkban, arról mi tehetünk, ami nem jó, arról pedig nem - fogalmazott Orbán Viktor.

Vlagyimir Putyin orosz elnök azt mondta, Magyarország egy nagyon régi és megbízható partner, és Oroszország bízik abban - utalt a napra pontosan egy évvel ezelőtti budapesti látogatására -, hogy az egy éve megtárgyalt tervek tovább alakulnak és fejlődnek.

A megbeszélés ezt követően zárt körben folytatódott.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet