BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az amerikai ipari termelés

Nőtt az amerikai ipari termelés januárban, először három hónap folyamatos csökkenés után, részben az autógyártás bővülésére.

2016. február 17. szerda, 15:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai jegybank szerdán azt közölte, hogy januárban 14 hónapja legnagyobb ütemben, 0,9 százalékkal nőtt az ipari termelés havi szinten a decemberi 0,7 százalékos csökkenés után.

A Reuters által megkérdezett elemzők szerényebb, 0,4 százalékos januári ipari termelésnövekedésre számítottak. Az autógyártás 2,8 százalékkal nőtt a múlt hónapban.

Az ipari termelés mintegy háromnegyedét adó feldolgozóipari termelés 0,5 százalékkal bővült januárban, amikor a bányaipari termelés stagnált, a közüzemi termelés pedig 5,4 százalékkal nőtt.

A kapacitáskihasználtság mutatója januárban 77,1 pontra emelkedett a decemberi 76,4 pontról. A recessziót megelőző években a kapacitáskihasználtság 80 százalék körüli volt az Egyesült Államokban.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet