BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megduplázta termelését az Opel Lengyelországban

Tavaly megduplázta termelését és az idén is jó évet vár az Opel lengyelországi gyára.

2016. január 6. szerda, 18:55

Fotó: Napi Gazdaság / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Opel dél-lengyelországi üzemében, Gliwicében 169 ezer autó készült 2015-ben a 2014-es 89 ezer után. Az üzem vezetése azt reméli, hogy az európai gazdasági helyzet javulásával párhuzamosan a termelés az idén tovább növekedhet. Az üzem termelési kapacitása évi 207 ezer autó.

Agnieszka Brania, a General Motors Manufacturing Poland szóvivője a lengyel PAP hírügynökségnek elmondta, hogy az üzemben tavaly ősz óta készülő új Astra modell még csak novembertől kapható Európában de már 65 ezerre nőtt a kocsiból megrendelés-állomány. Ezt nagyon jól jelnek nevezte, ami azt igazolja, hogy a modell megfelel a vásárlók ízlésének. \"Ez alapján bízván remélhetjük, hogy az idén tovább növelhetjük termelésünket\".

A gliwicei üzemnek jó éve volt a tavalyi - foglalta össze a szóvivő. Tavaly tavasszal indult be a Holden Astra és Cascada modellek gyártása az ausztrál és az új-zélandi piacokra. Áprilisban futott le aztán a szerelőszalagról az üzemben 1988 óta készült kétmilliomodik autó. Novemberben pedig az amerikai piacra szánt Buick Cascada modell gyártása kezdődött meg.

Az év legnagyobb eseménye azonban mégis az ötödik generációs Astra modell gyártásának beindítása volt. Az amerikai General Motors (GM) autógyár lengyelországi leányvállalata, a GM Manufacturing Poland két üzemmel rendelkezik Lengyelországban: a gliwicei autókat gyárt, a közelében fekvő Tychy üzem pedig 1,7 literes dízelmotorokat. a 3900 főt foglalkoztató vállalat a régió egyik legnagyobb munkaadója.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet