BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot fékez idén Európa?

Bár még nem minden országból érkeztek meg a friss autópiaci adatok, már most látszik, hogy Európa erősen zárta a tavalyi évet.

2016. január 5. kedd, 19:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nagyobb európai újautó-piacok erős növekedéssel zárták a tavalyi évet és az egész éves teljesítményük miatt sem kell szégyenkezniük - írja az Autonews piaci forrásokra hivatkozva.

Németországban Decemberben 247 ezer új kocsit adtak el, amely 7,7 százalékkal több, mint 2014 hasonló időszakában. A franciák 184 ezer autót vettek, 13 százalékkal többet, az olaszok 103 ezret (19 százalék), a spanyolok pedig 89 ezret (21 százalék). Az erős spanyol növekedést a kormányzati ösztönzők is húzták.

Az egész éves eladásokat tekintve Németországban 5,6 százalékos volt a növekedés, Franciaországban 6,8, Spanyolországban pedig 21. Iparági elemzők szerint Európában tavaly mintegy 14,5 millió új autó talált gazdára, 8-9 százalékkal több mint tavaly. Az idén bár a növekedés folytatódik, vélhetően komolyan lassul majd: Az Evercore ISI elemzőcég szerint 2,8 százalékos lesz a piaci bővülés.

Magyarországon tavaly több mint 77 ezer új személyautót helyeztek forgalomba, 14 százalékkal többet, mint 2014-ben.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet