BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ügyészségi eljárás indult VW-alkalmazottak ellen

Adócsalás gyanúja miatt ügyészségi eljárás indult kedden Németországban a Volkswagen (VW) több munkatársa ellen az autógyártó csoport dízelbotrányával összefüggésben.

2015. november 24. kedd, 18:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A braunschweigi ügyészség adócsalás elkövetésének úgynevezett kezdeti gyanúja miatt öt emberrel szemben indított eljárást.

Az ügyészség azért kezdett nyomozni, mert VW-nál a dízelbotrány miatt indított belső ellenőrzés során kimutatták, hogy bizonyos típusok engedélyeztetése során helytelenül határozták meg a szén-dioxid-kibocsátást, a valóságosnál alacsonyabb kibocsátási értékeket rögzítettek. Így kár érhette az államot, mert a gépjárműadó mértékét részben a szén-dioxid-kibocsátás határozza meg, és a kisebb kibocsátás kevesebb adót jelent.

A braunschweigi ügyészség korábban csalás gyanúja miatt is eljárást indított a VW ellen a dízelbotrány miatt, és házkutatást tartott a társaság wolfsburgi székhelyén, illetve több alkalmazott lakásában.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet