BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az amerikai külkerhiány

Augusztusban nőtt az Egyesült Államok külkereskedelmi deficitje - közölte kedden az amerikai kereskedelmi minisztérium statisztika intézete a Bureau of Economic Analysis (BEA).

2015. október 6. kedd, 15:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Augusztusban 6,5 milliárd dollárral 48,3 milliárd dollárra emelkedett az előző havi 41,8 milliárd dollárról a javak és szolgáltatások külkereskedelmi mérlegének deficitje az Egyesült Államokban. Elemzők 47,4 milliárd dollár hiányt jeleztek előre.

A z áruk és szolgáltatások exportja 185,1 milliárd dollárt tett ki augusztusban, 3,7 milliárd dollárral kevesebbet a júliusinál. Az import pedig a júliusihoz képest 2,8 milliárd dollárral 233,4 milliárd dollárra emelkedett augusztusban.

Az áruk külkereskedelmi mérlegének deficitje 6,6 milliárd dollárral 67,9 milliárd dollárra emelkedett augusztusban, miközben a szolgáltatások külkereskedelmi deficitje 0,1 milliárd dollárral 19,6 milliárd dollárra csökkent.

Az év eleje óta a külkereskedelmi deficit 17,6 százalékkal, 5,2 százalékkal nőtt a 2014-es azonos időszakhoz képest. Az export az év eleje óta 58,9 milliárd dollárral, 3,8 százalékkal csökkent a tavalyihoz képest, az import pedig 41,3 milliárd dollárral, 2,2 százalékkal csökkent 2014 megfelelő periódusához képest.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet