BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

ENSZ: nagyobb szervezettséggel kezelhető lenne a menekültválság

António Guterres, az ENSZ menekültügyi főbiztosa szerint Európában a szervezetlenség és a teljesen diszfunkcionális rendszer csak növeli a menekültválságot.

2015. szeptember 8. kedd, 22:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

\"Számomra teljesen egyértelmű, hogy ha Európa jobban szervezett lenne, a válság kezelhető lenne\" - mondta Guterres kedden Párizsban a Közel-Keleten üldözött kisebbségek megsegítése érdekében 56 ország és 11 nemzetközi szervezet részvételével rendezett konferencián.

\"Négy-ötezer emberről beszélünk naponta az 508 millió lakosú unióban. Eddig 300 ezren keltek át a Földközi-tengeren, ami kevesebb mint az európai lakosság egy ezreléke\" - hívta fel a figyelmet.

Az ENSZ menekültügyi főbiztosa azt szeretné, ha a közel-keleti országok (Libanon, Jordánia, Törökország) menekülttáboraiban található 4 millió menekült 10 százalékát áttelepítenék a fejlett országokba.

Guterres nem túl optimista a jövőt illetően. Úgy véli, hogy a menekültkérdés egy ideig napirenden lesz, egyrészt a szíriai polgárháború, másrészt a menekültek nagy részét befogadó közel-keleti régió nem kielégítő finanszírozása miatt, de azért is mert \"egyre több az új válság, miközben a korábbiak sem múlnak el\". \"Nincs ok az optimizmusra az üldözöttek miatt a világban\" - mondta Guterres.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet