BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír jött Németországból

A külföldi kereslet csökkenése miatt 10 hónapja a legnagyobb visszaesést szenvedte el a német ipar júniusban.

2015. augusztus 10. hétfő, 10:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A wiesbadeni szövetségi statisztikai hivatal hétfőn közölte, hogy a német feldolgozóipar eladásai júniusban 2,1 százalékkal csökkentek az előző hónaphoz képest. Májusban még 0,8 százalékos, áprilisban pedig 1,2 százalékos növekedést regisztrált a hivatal.

Belföldön 0,8 százalékkal nőtt az értékesítés, de ez messze nem tudta ellensúlyozni a külföldi kereslet 3,3 százalékos visszaesését. Az euróövezetben 0,7 százalékkal emelkedtek ugyan az eladások, de a többi térségben 6 százalékkal zuhantak.

A kedvezőtlen júniusi adatok ellenére szakértők arra számítanak, hogy a második negyedévben megélénkült a német gazdaság, és a GDP 0,5 százalékkal bővül az első negyedévi 0,3 százalékkal szemben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet