BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentősen nőtt a Volvo nyeresége

A kétszeresére nőtt a teherautókat, buszokat, hajómotorokat és munkagépeket gyártó Volvo AB nyeresége az egy évvel korábbihoz képest 2015 második negyedévében.

2015. július 17. péntek, 10:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A svéd vállalat pénteken közölte: az április elejétől június végéig tartó periódus adózott eredménye 5,15 milliárd svéd korona (bő 170 milliárd forint) lett a tavaly második negyedévi, nem egészen 2,5 milliárd korona után.

A forgalom is jelentősen, 72,60 milliárd svéd koronáról 84,80 milliárdra nőtt, de az adózott eredmény megkétszereződése elsősorban a devizaárfolyamok kedvező alakulásának és a költségcsökkentő intézkedéseknek köszönhető.

A világ második legnagyobb teherautó-gyártója közölte azt is: az új megrendelések száma 6 százalékkal, 50 ezer alá csökkent a tavaly második negyedévi nem egészen 53 ezerről. Egyedül Európában nőttek a megrendelések.

A Volvo hat éve adta el személyautó-gyártó üzletágát az amerikai Fordnak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet