BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több ezer embert tesz lapátra a világcég

A Microsoft 7800 dolgozójának elbocsátását és 7,6 milliárd dolláros értékcsökkenési leírást jelentett be szerdán, a leépítések elsősorban a Nokiától felvásárolt mobiltelefon üzletágat érintik.

2015. július 8. szerda, 17:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai szoftveróriás vezérigazgatója, Satya Nadella a dolgozóknak kiküldött e-mailben azt írta, az átszervezésre és az elbocsátásokra azért van szükség, mert a cég rövid távon \"hatékonyabb és fokuszáltabb telefonos portfóliót\" akar létrehozni, bár egyelőre nem világos, hogy ez pontosan mit takar.

Nadella egyúttal azt közölte a dolgozókkal, hogy a cég az átszervezéssel nagyobb erőforrásokat készül fordítani jövedelmezőbb területekre, így térképprogramok fejlesztésére és reklámüzletágára.

A Microsoft eredetileg azt tervezte, hogy a mobilüzletág fejlesztésével Windows Phone mobiloperációs rendszere versenyre kelhet a szegmenst uraló Apple és Google rivális rendszereivel. Ezzel szemben azonban a Microsoft vesztett piaci részesedéséből, miközben az üzletág súlyos veszteségeket termelt. Nadella már korábban jelezte, hogy elődjével, Steve Ballmerrel szemben nem támogatja a sikertelen mobildivízió fejlesztését.

A finn Nokia mobiltelefon üzletágát 2014-ben 7,2 milliárd dollárért vásárolta fel a Microsoft, tehát a szerdai bejelentés értelmében a divízió eredeti értékénél is nagyobb összeget kényszerült leírni a cég. Ezen felül az üzletág átstrukturálása saját becslései szerint további 750-850 millió dollárjába fog kerülni a cégnek.

A Microsoft tavaly 18 ezer dolgozójától vált meg, ez utóbbi tömeges elbocsátás szintén elsősorban a Nokiától felvásárolt üzletet érintette, s egyben a cég történetének legnagyobb leépítése volt. A Microsoftnak összesen 118 ezer dolgozója van.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet