BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gazdaságösztönző program indul Dél-Koreában

Átszámítva 13 milliárd dolláros gazdaságösztönző programot indít a dél-koreai kormány, hogy lendületet adjon a lassuló gazdaságnak, amelyet ráadásul a MERS-járvány és a szárazság is sújt.

2015. június 25. csütörtök, 13:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A légzőszervi tünetegyüttest okozó koronavírus a szöuli pénzügyminisztérium szerint 0,2-0,3 százalékponttal csökkentheti a hazai össztermék (GDP) növekedési ütemét, főleg azért, mert a fertőzéstől félve az emberek kerülik a bevásárló központokat, emiatt a kiskereskedelmi forgalom 10-15 százalékkal visszaesett júniusban.

Nemcsak a kiskereskedelmi forgalom, hanem a gazdaság másik motorja, az export is csökken, a kivitel az év első öt hónapjában 5,7 százalékkal esett, a mezőgazdaságot pedig az ország történetének egyik legsúlyosabb aszálya sújtja.

A kormány ezért 3,8 százalékról 3,1 százalékra rontotta a gazdaság idei növekedési ütemére vonatkozó előrejelzését. Tavaly 3,3 százalékkal bővült a GDP.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet