BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaesett a japán járműgyártás

Japánban a járműgyártás a tizedik egymást követő hónapban csökkent áprilisban, ugyanakkor a járműexport már a második hónapja nőtt.

2015. május 29. péntek, 09:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A japán járműgyártók szövetsége (JAMA) pénteken azt közölte, hogy a szigetország járműgyártása 7,5 százalékkal esett az egy évvel korábbihoz képest a múlt hónapban. Japánban 713 155 gépkocsit, tehergépjárművet és autóbuszt gyártottak áprilisban.

A járművek áprilisi exportja 1,1 százalékkal nőtt éves szinten. Japán 379 907 járművet értékesített külföldön áprilisban az egy évvel korábbi 375 822 után.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet