BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hírt kapott a Shell

Az amerikai belügyminisztérium feltételesen engedélyezte a Royal Dutch Shell olajvállalatnak, hogy újraindítsa az olajfúrást az északi sarkkörön túl, a Csukcs-tengeren (a Jeges-tenger egyik peremtengerén).

2015. május 12. kedd, 09:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A munkálatok megkezdéséhez szükség van még több környezetvédelmi és a veszélyeztetett állatfajok védelmével foglalkozó hivatal, valamint Alaszka állam engedélyére. A washingtoni kormányzati döntés tiltakozást váltott ki környezetvédő csoportoktól, amelyek rámutattak, hogy az engedély kiadása nyomán újabb olajkatasztrófa léphet fel Alaszka partjainál.

A Shell eddig 6 milliárd dollárt fordított az Északi-sarkvidék feltárására. Becslések szerint a Földnek ebben a régiójában található a világ feltáratlan kőolaj- és földgáz-készleteinek egyötöde.

A társaság júniustól kezdődően hat kutat tervez fúrni, mintegy 40 méteres vízmélységben. A Shell 2012 óta, amikor több balesetet szenvedett el a Jeges-tengeren, nem folytatott kitermelést a sarkkörön túl.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet