BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhalasztották a Progressz teherűrhajó dokkolását az űrállomáshoz

Meghatározatlan időre elhalasztották a Progressz teherűrhajó kacsolódását a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS), miután az orosz irányítóközpontnak nem sikerül ellenőrzése alá vonni az űrhajót - derült ki egy név nélkül nyilatkozó űrkutatási szakember nyilatkozatából, amelyet kedden közölt az orosz sajtó.

2015. április 28. kedd, 18:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Progressz jelenleg igen gyorsan, ellenőrizhetetlenül forog a saját tengelye körül, egy fordulatot néhány másodperc alatt tesz meg. Az űrrepüléseket irányító Moszkva melletti központból nem jutnak el a parancsok az űrhajóra, kommunikáció újra és újra megszakad.

A kazahsztáni Bajkonurból indított és üzemanyagot, oxigént, élelmiszert is szállító orosz teherűrhajónak már a keringési pályára állítása is sikertelen volt. A Szojuz hordozórakéták ugyanis 30 kilométerrel túllépték az űrállomás pályáját. Az ISS-hez kapcsolódásnál használt öt antennából pedig legalább kettő nem nyílt ki a Progresszen.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet