BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az eurózóna ipari termelése

A várakozásokat meghaladó mértékben nőtt az euróövezet ipari termelése februárban. A magyar ipari termelés a harmadik legnagyobb éves növekedést érte el az EU-ban - derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett adataiból.

2015. április 14. kedd, 14:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Februárban szezonális kiigazítással 1,1 százalékkal nőtt az ipari termelés az előző havihoz képest a 19 tagú euróövezetben és 0,9 százalékkal a 28 tagú Európai Unióban. Ennél nagyobb növekedés - 1,4 százalékos - legutóbb 2014 januárjában volt. Az idén januárban mindkét térségben 0,3 százalékkal csökkent az előző havihoz képest az ipari termelés.

Februárban az egy évvel korábbihoz képest az euróövezetben 1,6 százalékkal, az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az ipari termelés. Elemzők az euróövezetre 0,4 százalékos havi, és 0,7 százalékos éves növekedést jeleztek előre februárra.

A legnagyobb havi növekedést februárban Írország (16,3 százalék), Litvánia (6,1 százalék), Horvátország (3,5 százalék) és Görögország (2,5 százalék) ipari termelésében regisztrálták. A legnagyobb csökkenés Máltán (1,3 százalék), Bulgáriában (0,6 százalék) és Portugáliában (0,5 százalék volt).

Éves összevetésben Írország ipari termelése nőtt a legnagyobb mértékben, 30,3 százalékkal, amit sorrendben a holland (6,6 százalék), a magyar (5,9 százalék) és a szlovén (5,8 százalék) követett.

Finnország ipari termelése éves összevetésben 5,2 százalékkal csökkent februárban, Svédországé 3,7 százalékkal, a dán pedig 2,5 százalékkal.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet