BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási botrány az orosz űrkikötőben

Botrányok sorozata után őrizetbe vették az új orosz űrkikötő építését végző vállalat vezetőjét.

2015. április 10. péntek, 06:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz űrprogramot késleltető botránysorozat nyomán az amuri területi bíróság utasítására őrizetbe vették Szergej Terentyevet, az új orosz űrkikötő, az úgynevezett Keleti Kozmodrom építését kivitelező vállalat vezérigazgatóját.

A nyomozók megállapítása szerint bár rendelkezett a szükséges összegekkel, Terentyev az év eleje óta nem adta ki a projekten dolgozó munkások bérét, akik emiatt sztrájkba léptek, majd miután ez hatástalan maradt, éhségsztrájkot kezdtek - jelentette a RAPSZI, a hivatalos orosz jogi hírügynökség. A visszatartott kifizetések összege meghaladja a 14 millió rubelt (260 ezer dollár).

Mint kiderült, a vezérigazgató nemcsak a béreket tartotta vissza, hanem a sok milliós villanyszámlát is csak azt követően volt hajlandó kifizetni, hogy az áramellátás leállításával fenyegette meg a szolgáltató. Az már szinte mellékesnek tűnik, hogy a moszkvai legfelső számvevőszék megállapította: 180 millió dollárral túlárazták az építkezést.

Elvileg idén decemberre tervezték az első űrrakéta fellövését. Miután a sztrájk nélkül is már komoly késésben van az építkezés Dmitrij Medvegyev kormányfő utasítására a kormány átvette a projekt fölötti ellenőrzést, és kétszer is a helyszínre utazott Dmitrij Rogozin, a nagy hatalmú, egyebek mellett a hadiiparért felelős miniszterelnök-helyettes. A TASZSZ szerint meggyőzte a munkásokat, hogy hagyják abba a sztrájkot, s a munkálatok felgyorsítása érdekében kétszeresére emelte a projekten alkalmazott dolgozók számát. A Roszkozmosz orosz űrhivatal vezetője, Igor Komarov szerint az építkezés 120 napos késésben van.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet