BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír jött az USA-ból

Az amerikai gyáripari termelés 0,2 százalékkal nőtt januárban az előző hónaphoz képest - közölte szerdán az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed.

2015. február 18. szerda, 18:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elemzők 0,3 százalékot vártak. A Fed ugyanakkor 0,3 százalékról nullára revideálta a decemberi növekedési adatot. A szerény növekedési adat mögött az autóipar és a repülőgépipar gyengébb teljesítménye áll, míg a számítógépipar, a textilipar és a fémipar kibocsájtása növekedett.

A kedvezően alakuló foglalkoztatottság miatt a belföldi kereslet nőtt a gépkocsik, elektronikai cikkek és más feldolgozóipari termékek iránt, de a legfontosabb felvevőpiacok lassú gazdasági növekedése miatt az exportkereslet elmaradt a várttól.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet