BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felgyorsult a betétkivonás a görög bankokból

Több mint tízmilliárd eurót vontak ki a görög bankokból az utóbbi két hónapban a vasárnapi parlamenti választások kockázataitól tartó betéttulajdonosok - írta görög banki forrásokra hivatkozva a The Sunday Times.

2015. január 25. vasárnap, 17:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tekintélyes vasárnapi konzervatív brit lap értesülései szerint a betétkivonás üteme jelentősen gyorsul: decemberben 3 milliárd, januárban eddig már 7 milliárd eurót menekítettek ki a betétesek görögországi bankszámláikról. A lap banki forrásai szerint a legtöbb betétes egyszerűen készpénzben, otthon tartja a bankokból kivett megtakarításait, a tehetősebbek ugyanakkor brit, svájci és luxemburgi bankokba telepítették át pénzüket.

A The Sunday Timesnak nyilatkozó banki források szerint az euróövezeti jegybank (ECB) felszólította a négy legnagyobb görög bankot, hogy minden este adjanak tájékoztatást tőkehelyzetükről.

Egyes londoni elemzőházak nem zárják ki a \"Grexit\" lehetőségét, vagyis Görögország távozását az euróövezetből, bár ez nem konszenzusos előrejelzés a Cityben. Az egyik legtekintélyesebb londoni gazdasági-üzleti elemzőcég, a Centre for Economics and Business Research (CEBR) 2015-re szóló globális előrejelzésében döntő jelentőségűnek nevezte az idei esztendőt az euróövezet szempontjából, mivel szerinte ez lehet az az év, amikor \"legalább egy\" tagállam elhagyja a valutauniót.

A ház szakértői elismerték, hogy ezt már korábban is jósolták. Véleményük szerint azonban megnöveli a \"Grexit-forgatókönyv\" idei megvalósulásának esélyét, hogy a további takarékossági szigort elvető, radikális baloldali Sziriza párt alakíthatja meg a legnagyobb valószínűséggel a következő görög kormányt az előre hozott vasárnapi választások után.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet