BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fed: jöhet a kamatemelés

Az amerikai gazdaság továbbra is növekszik, és ez valószínűleg olyan helyzetbe hozza a Fedet, hogy emelhesse az alapkamatot 2015 közepére - mondta hétfői beszédben Dennis Lockhart, az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve atlantai ágának elnöke.

2015. január 12. hétfő, 20:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Dennis Lockhart szerint lendületesen nő az amerikai gazdaság, a válságból való kilábalás \"előrehaladott állapotban\" van. Várakozásai szerint a gazdasági növekedés folytatódik 2015-ben, tovább csökken a munkanélküliség, és egy idő után az inflációs is növekedni kezd.

Az atlantai elnök szerint 2014-ben jobban javult a munkaerőpiac helyzete, mint bármely másik évben a 2009-es gazdasági válság óta. Egy évtizede nem jött létre annyi munkahely, mint tavaly, és a fogyasztók körében is növekszik a vásárlási hajlandóság.

A gazdasági növekedést fenyegető veszélyek az Egyesült Államokon kívül találhatók, a világgazdaság gyenge teljesítménye és az olajárak összeomlása bonyolítja a Fed dolgát - mondta Dennis Lockhart. Az olajárak csökkenése miatt \"komoly bizonytalanság\" van, hogy a Fed elfogadható időn belül el tudja-e érni évi 2 százalékos inflációs célszámát.

Dennis Lockhart a Fed tisztviselők \"centrista\" csoportjához tartozik, de a Fed néhány vezetője ennél óvatosabb szeretne lenni. Múlt héten nyilatkozott Narayana Kocherlakota és Charles Evans is, ők mindketten 2016-ra halasztanák a kamatemelést, mert még túl magasnak tartják a munkanélküliséget.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet