BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több nő kerül vezető pozícióba világszerte

Egyre több nő kerül vezető pozícióba világszerte, az elmúlt húsz évben megnövekedett a felső- és középvezetői állásokban dolgozó nők száma - tájékoztatott a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) hétfői közleményében.

2015. január 12. hétfő, 17:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ILO \"Nők az üzleti életben és a menedzsmentben\" című tanulmánya szerint a 108 vizsgált ország közül 80-ban nőtt a nők aránya a vezetők közt. Hozzátették: a vezérigazgatói szinteken az 5 százalékos aránnyal viszont még mindig alulreprezentáltak a nők.

\"Kulcsfontosságú, hogy minél több nő jusson vezető menedzseri pozíciókba a stratégiai területeken, hogy így kialakuljon egy olyan réteg, amelyek eséllyel pályázhatnak vezérigazgatói vagy más csúcsvezetői pozíciókra\" - idézi a tanulmány sajtóközleménye Deborah France-Massint, az ILO munkáltatók tevékenységeivel foglalkozó irodájának igazgatóját. Hozzátette: \"még mindig létezik az +üvegfal+, hogy a nők a munkaügyi, kommunikációs és adminisztrációs területeken koncentrálódnak\".

Magyarország a 28. helyen áll a női menedzserek aránya alapján, ami 2012-ben 38,6 százalék volt az ILO adatai szerint. A női felső- és középvezetők aránya 35,7 százalék volt ugyanebben az évben Magyarországon.

A tanulmány szerint Norvégiában a legmagasabb a női igazgatótanácsi elnökök aránya, 13,3 százalék, majd Törökország következik 11,1 százalékkal.

A női menedzserek arányában Jamaica vezet világszinten, csaknem 60 százalékos a nők aránya, míg Jemenben csak 2,1 százalék. Az Egyesült Államok a 15. a listán 42,7 százalékkal, az Egyesült Királyság a 41. 34,2 százalékkal, míg Oroszország a 25. helyen áll 39,1 százalékos aránnyal.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet