BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Különösen veszélyes vírus bukkant fel Németországban

A németországi baromfiipar egyik központjában, Cloppenburgban is megjelent a madárinfluenza-vírus Európában új, H5N8 altípusú, különösen veszélyes törzse, emiatt hozzávetőleg 130 ezer szárnyast kell megsemmisíteni.

2014. december 17. szerda, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alsó-Szászország mezőgazdasági minisztere, Christian Meyer kedd este a tartományi parlamentben közölte, hogy az intézkedésről értesítették az Európai Uniót is. Előzőleg a német állategészségügyi hivatal, a Friedrich Loeffler Intézet a Balti-tengern fekvő Reiems szigetén is kimutatta a H5N8 jelenlétét. A vírus novemberben Mecklenburg-Elő-Pomerániában, illetve Hollandiában bukkant fel. A kórokozó terjedése ellenére a német baromfiipar bízik abban, hogy szigorú óvintézkedések révén korlátozni tudják a károkat.

Christian Schmidt, a szövetségi kormány mezőgazdasági minisztere fokozott elővigyázatosságra szólított fel, s megjegyezte, hogy bár a vírus emberre gyakorolt veszélyei nem ismertek, soha nem lehet teljesen kizárni, hogy mégis átterjed. A politikus egyúttal közölte, hogy a H5N8 Olaszországban is megjelent. A kórokozó terjedésének lehetséges okairól szólva azt mondta, egyelőre nem állnak rendelkezésre perdöntő információk, de feltehető, hogy nagy szerepe van a vadon élő madaraknak. Ez magyarázattal szolgálhatna arra, hogy Olaszországban is észlelték a vírust, az országon ugyanis áthaladnak az Afrikába tartó vándormadarak - fogalmazott.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet