BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az áttörés napelem-fronton

A napenergia megszorongathatja a fosszilis energiahordozók uralmát, miután ausztrál tudósok egy új módszer segítségével áttörést értek el a napelemek energiahatékony működtetésének terén.

2014. december 9. kedd, 07:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A New South Wales-i Egyetem kutatói a világon először 40,4 százalékos konverziós hatékonyságot értek el a napsugarak energiává alakítása közben, köszönhetően egy új módszernek, amely a hagyományos napelemeket további tükrökkel és szűrőkkel kombinálja.

Az új módszer csökkenti a veszendőbe ment energia mennyiségét, és messze megelőzi a korábbi 36 százalékos energiahatékonyságot - mondta el az ausztrál egyetem kutatóközpontjának igazgatója, Martin Green.

\"Hatalmas lehetőségek rejlenek még a hatékonyság fejlesztésében\" - nyilatkozta a tudós. A kutatócsapat jövő évre 42 százalékra szeretné növelni az energiahatékonyságot, ami már majdnem a fele a kitűzött 86 százalékos célnak - fűzte hozzá.

A kutatócsapat három napelemet kapcsolt össze oly módon, hogy azok a napfény különböző hosszúságú fényhullámaiból nyerték ki az energiát. A fel nem dolgozott maradék fényt tükrök és szűrők segítségével egy negyedik napelemre irányították, tovább növelve így módszerük hatékonyságát.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet