BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon jó hír érkezett az USA-ból

A vártnál sokkal nagyobb mértékben nőtt a foglalkoztatottak száma az Amerikai Egyesült Államokban.

2014. december 5. péntek, 16:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Novemberben a várt 230 ezer helyett 321 ezerrel nőtt az Egyesült Államokban a mezőgazdasági szektoron kívüli foglalkoztatottak száma - ismertette új adatait pénteken a munkaügyi minisztérium. November már a tizedik egymást követő hónap volt, amikor havi szinten több mint 200 ezerrel nőt a munkavállalók száma. Utoljára 1994-ben volt ilyen hosszantartó, egybefüggő periódus, amikor ennyit javult a munkaerőpiac helyzete.

A foglalkoztatottság bővülése széleskörű volt, megmutatkozott a kiskereskedelemben, a szolgáltató szektorban, a feldolgozóiparban és még a kormányzati alkalmazottak száma is nőtt.

Novemberben az óránkénti átlagos munkabér 2,1 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban.

Két adat változatlan maradt októberhez képest. A munkanélküliségi arány még mindig 5,8 százalékon áll, míg továbbra is a munkaképes korú lakosság 62,8 százalékának van állása, vagy keres munkát.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet