BUX 138979.68 -0,23 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem dráma a Déli Áramlat leállítása

Nem veszélyezteti az Európai Unió energiabiztonságát az, hogy Oroszország leállította a Déli áramlat gázvezeték építését - mondta csütörtökön Gérard Mestrallet, a GDF-Suez francia energiaóriási elnöke.

2014. december 4. csütörtök, 13:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

\"A Déli Áramlat leállítása nem tragédia Európa energiaellátása szempontjából\" - vélte a francia energiavállalat vezetője francia képviselőkkel folytatott megbeszélésén. \"Egyébként sem vagyok biztos abban, hogy a Déli Áramlatot befejezték volna. Nagyon drága beruházásról van szó, amely nem feltétlenül szükséges\" - tette hozzá.

Szerinte létezik elegendő számú útvonal Európa felé, ahol egyébként a gázfogyasztás csökken, miközben a gázimport \"elég finoman\" növekszik az európai kitermelés csökkenése miatt. Mestrallet példaként említette az Északi Áramlatot és az Adria-gázvezetéket, valamint a cseppfolyós földgázt és a biogázt.

Francia részről az EDF állami energiavállalat vett részt a projektben, 15 százalékos részesedéssel.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet