BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Moszkva szabadul amerikai állampapírjaitól

Oroszország 400 millió dollárral csökkentette amerikai állampapírokban tartott befektetését.

2014. november 19. szerda, 16:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Oroszország 400 millió dollárral, 117,7 milliárd dollárra csökkentette amerikai államkötvényekben őrzött vagyonát, de az USA külföldi hitelezőinek rangsorában így is a 12. maradt. Az első Kína 1,26 ezer milliárd, a második Japán 1,23 ezer milliárd dolláros kötvényállományával. Belgium, több offshore ország, az OPEC országok, Brazília, Svájc, Tajvan, Nagy-Britannia, Hongkong, de még Luxembourg is megelőzi Oroszországot.

A hírt közlő TASZSZ hírügynökség szerint a külföldi befektetők szeptemberben jelentősen csökkentették amerikai állampapír-vásárlásaikat, míg az amerikai piacot meglehetősen jobban ismerő The Wall Street Journal éppen ennek az ellenkezőjét írta: a lap szerint a nemzetközi befektetők rekord mennyiségű amerikai adósságot vásárolnak fel, a tulajdonukban levő kötvények értékének összege meghaladja a 6 ezer milliárd dollárt.

Egyebek mellett ennek is jelentős szerepe volt a dollár árfolyamának drasztikus emelkedésében. A globális valutatartalékokban meglehetősen stabil immár két évtizede a dollár helye: a Nemzetközi Valutaalapnál bejelentett tartalékokból a dollár 1959-ben 59 százalékkal részesedett, az ezredforduló táján ez 72 százalékra nőtt, s négy éve 61 százalék körül ingadozik.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet