BUX 139737.71 0,64 %
OTP 45750 0,99 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Valószínűleg elhalasztják az újabb áfaemelést Japánban

Abe Sindzó japán miniszterelnök valószínűleg az újabb japán áfaemelés elhalasztása mellett dönt, mert túl ingatagnak ítéli meg a japán gazdaság helyzetét - nyilatkozták japán kormányzati források a Reuters hírügynökségnek.

2014. november 11. kedd, 11:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az értesülések szerint kifejezetten nagy a valószínűsége, hogy 2015 októberében nem emelik 8 százalékról 10 százalékra Japánban az áfát, hamarosan el is kezdődnek erről a tárgyalások a kormányon belül.

Abe Sindzó 2014 áprilisában emelte 5 százalékról 8 százalékra a forgalmi adót, hogy nőjenek a kormány bevételei, de az adóemelés miatt a második negyedévben gazdasági recesszió volt.

A harmadik negyedéves gazdasági növekedési adatot november 17-én teszik közzé, a kormány korábbi nyilatkozata szerint ezt is figyelembe veszik, hogy eldöntsék, mit tegyenek.

Japán sajtóértesülések szerint a miniszterelnök is erre az adatra vár, ezután hozhatja meg végső döntését. Arról is cikkeznek a lapok, hogy esetleg feloszlathatják az alsóházat, új választásokat írhatnak ki, hogy a miniszterelnök felmérje erejét a döntés előtt. Abe Sindzó keddi nyilatkozata szerint azonban ezek a hírek csak spekulációk.

Kedden megjelent makrogazdasági adatok alapján még mindig gond van a gazdasággal. A szolgáltató szektoron belüli üzleti hangulatot mérő kormányzati index októberben 44 pontra csökkent 47,4 pontról, a fogyasztói bizalmi index 38,9 pontra 39,9 pontról.

Most csak a gyenge japán jen jelent könnyebbséget a japán gazdaságnak. Egy dollárért 115 jent is kell adni, ez javítja a külföldre exportáló vállalatok pénzügyi eredményeit, így szárnyal a japán tőzsde. A folyó fizetési mérleg többlete szintén nőtt emiatt, szeptemberben 963 milliárd jen volt, 62 százalékos éves növekedéssel.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet