BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OPEC-főtitkár: Aggódunk, de nem esünk pánikba

A Kőolajexportáló Országok Szervezete (OPEC) főtitkára szerint 2015 második feléig emelkedésnek indulnak az olajárak, mert a reálgazdasági tényezők nem indokolnak áresést.

2014. november 6. csütörtök, 18:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

\"Aggódunk, de nem esünk pánikba\" - mondta Abdallah el-Badri (képünkön) újságíróknak csütörtökön Bécsben, hozzátéve: az OPEC értékeli a helyzetet, hogy felmérje, milyen irányban fejlődhetnek a dolgok. \"Nem látunk túl nagy változást a gazdasági fundamentumokban, és a 28 százalékos áresés egy kicsit sok\" - tette hozzá el-Badri.

A 12 tagú olajkartell november 27-én tartja miniszteri értekezletét, de a főtitkár szerint az egyes tagállamok dolga eldönteni, hogy miképp reagálnak az áresésre. Az értekezletre nem hívtak meg a szervezeten kívüli termelő országot.

A főtitkár úgy vélte, hogy az alacsony árak korszaka nem folytatódhat, és a jövő év közepéig megindul az áremelkedés, de hogy milyen ütemben, az egyelőre kérdéses. Hozzátette, hogy az áresésben a spekulációnak is jelentős szerepe van.

Az északi-tengeri Brent típusú olaj ára július eleje óta 27 százalékkal esett, ezen belül csupán októberben 12 százalékkal.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet