BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ukrán-lengyel gázvezetéket terveznek

Új gázvezetéket terveznek építeni Ukrajna és Lengyelország között, amely lehetővé tenné az eddiginél lényegesen több gáz szállítását Kijevnek.

2014. október 16. csütörtök, 16:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új, 110 kilométer hosszú gázvezeték építését fontolja Kijev és Varsó, amelyen évi 10 milliárd köbméter gázt szállíthatnának Ukrajnának - jelentette az UNIAN hírügynökség. A projekt költségét 245 millió dollárra becsülik, 2019-2020-ra készülne el a lengyel Polenergia tervei szerint.

Ha megvalósul, a lvovi régió tározóiba Németországból és a lengyel Swinoujscie 2015-ben elkészülő cseppfolyósított földgáz termináljából küldhetnének gázt. Radoslaw Dudzinski, a Polenergia elnökhelyettese szerint a vezeték arra is alkalmas volna, hogy csúcsidőben reverz gázt szállítson.

A varsói Rzeczpospolita szerint a projekt lehetővé tenné Ukrajna függésének csökkentését Oroszországtól. Az ország éves fogyasztása a múlt évben 45 milliárd köbméter volt, amiből a Naftogaz a Gazpromtól vásárolt 26 milliárdot.

A projektben meghatározó lesz a szerepe a Polenergia magánvállalatnak, amiben több mint 65 százaléka van a leggazdagabb lengyel, Jan Kulczyk cégének, a Kulczyk Investmentsnek. A terv megvalósításához nem elég a lengyel-ukrán vezeték megépítése, el kell készíteni a német-lengyel (Bernau -Szczecin) vonalat is, amire a cég már megkapta az engedélyt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet