BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oroszország támogatja a szankcióval sújtott cégeket

Az orosz kormány eddig is támogatta és a továbbiakban is támogatni fogja a nyugati szankciók által sújtott vállalatokat - idézte kedden Dmitrij Medvegyev miniszterelnököt az RT.com orosz hírportál.

2014. szeptember 9. kedd, 18:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

\"A külföldi államok és vállalatok méltánytalan és törvénytelen akcióitól a kormány felelőssége megvédeni az orosz vállalatokat\" - jelentette ki Dmitrij Medvegyev a Novatek vezérigazgatójával és társtulajdonosával, Leonyid Mikhelsonnal folytatott keddi megbeszélést követően. \"Teljesen egyértelmű, hogy a nemzetközi jog minden alapot nélkülöző megsértéséről van szó\" - közölte.

A Novatek a legnagyobb magánkézben lévő orosz földgáztermelő vállalat. Az idén júliusban az Egyesült Államok szankciókat rendelt el a vállalat és társtulajdonosa, Gennagyij Timcsenko ellen. A Novatek vezeti a 27 milliárd dolláros Jamal-félszigeti cseppfolyósított földgázkitermelő beruházást.

A miniszterelnök kijelentette, hogy Oroszország az újabb szankciókra kész \"aszimmetrikus\" választ adni, egyebek között például az oroszországi légtér lezárásával az amerikai és európai légitársaságok előtt. Ennek lehetőségét először júliusban, az Aeroflot leányvállalatára, a Dobroljot légitársaságra elrendelt szankciók okán vitatta meg az orosz miniszterelnök az érintett miniszterekkel.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet