BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orosz embargó: a német cégek érdekképviselete párbeszédet sürget

Ki kell törni a szankciók és ellenszankciók spiráljából, és vissza kell térni a tárgyalóasztalhoz - sürgette csütörtöki állásfoglalásában az Oroszországban tevékenykedő német cégeket összefogó érdekképviselet.

2014. augusztus 7. csütörtök, 19:29

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A több mint 6 ezer vállalkozást képviselő Német Gazdaság Keleti Bizottsága (Ost-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft) szerint az ukrán és az orosz kormány, valamint az EBESZ képviselőiből álló úgynevezett kontaktcsoportnak minél hamarabb el kell indítania a békefolyamatot Ukrajnában.

Ellenkező esetben \"azt kockáztatjuk, hogy tartóssá válik a befektetők bizonytalansága, Oroszország még inkább elszigetelődik és elfordulhat a Nyugattól\", és az ukrán válság \"egész Európában hátráltathatja a gazdasági fejlődést\" - emelte ki Eckhard Cordes, a szervezet elnöke.

A német cégek csak tavaly 570 millió euró értékben exportáltak Oroszországba azokból a termékekből, amelyek bevitelét a moszkvai vezetés megtiltotta, válaszul az ukrán válság miatti nyugati szankciókra - mutatott rá az érdekképviselet vezetője.

A szankciók és ellenszankciók spirálja \"tartós kereskedelmi konfliktushoz vezethet az Európai Unió és Oroszország között, amely munkahelyek ezreit fenyegetheti Németországban és Oroszországban\" - fejtette ki, megjegyezve, hogy a német vállalkozások már az eddigi szankciók miatt is - euróban számolva - \"milliós nagyságrendben jegeltek beruházásokat Oroszországban\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet