BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ilyen is van: volt jegybanki vezetőt tartóztattak le

Állami vagyon bűnszövetkezetben való eltulajdonításának gyanújával őrizetbe vették a kijevi jegybank elnökének volt első helyettesét.

2014. augusztus 2. szombat, 11:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ukrán főügyészség őrizetbe vette Borisz Prihodkót, a kijevi jegybank volt elnökhelyettesét azzal a váddal, hogy rész vett több mint 170 millió dollár állami alapokból való eltulajdonításában Viktor Janukovics államfő eltávolítása előtt. Prihodkót az ő uralkodása idején nevezték ki a központi bank elnökének első helyettesévé, és a bankár a mindent átható korrupciós rendszer legmagasabb rangú tisztségviselője, akit Janukovics bukása óta bíróság elé állítanak.

A hírt Mikola Heraszimjuk legfőbb ügyész jelentette be, aki elmondta: Prihodkót más személyekkel együtt azzal gyanúsítják, hogy mintegy 2 milliárd hrivnyát (170 millió dollárt) tulajdonított el az állami mezőgazdasági alapból, amit a hazai piac árainak ellenőrzése céljából hoztak létre.

Arszenyij Jacenyuk miniszterelnök korábban azt állította, hogy Janukovics kormányai alatt az államkincstárból 37 milliárd dollár áramlott ki kölcsönök formájában, és 70 milliárd dollárt külföldre utaltak át. A volt államfő tagadja ezeket a vádakat, a Prihodko-ügyről pedig a jegybank nem kívánt nyilatkozni, mert még hivatalos értesítést sem kaptak volt alelnökük őrizetbe vételéről.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet