BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szakadárok lelőttek két ukrán harci gépet

Az ukrán \"terrorellenes erők\" tájékoztatása szerint oroszbarát szakadárok lelőttek szerdán két harci gépet Kelet-Ukrajnában.

2014. július 23. szerda, 14:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A \"terrorellenes művelet\" sajtóközpontja Facebook-oldalán azt közölte, hogy a szeparatisták légvédelmi rakétákkal lőtték le a két gépet a Donyeck megyei Dmitrivka település térségében.

A szakadárok az ukrán légierő négy vadászgépből álló kötelékét támadták meg. A harci gépeket - amelyek az államhatárt védő szárazföldi erőknek nyújtanak légi támogatást - feladatuk sikeres végrehajtása után érte a támadás. Két gép lezuhant, a pilóták a sajtóközpont közleménye szerint katapultáltak.

Olekszij Dmitraskovszkij, a \"terrorellenes műveletben\" részt vevő erők szóvivője korábban már telefonon megerősítette ukrán újságíróknak, hogy az orosz határ közelében valóban lelőttek két ukrán vadászgépet. A hírt később Andrij Liszenko, az ukrán Nemzetvédelmi és Biztonsági Tanács (RNBO) szóvivője is megerősítette. Kijevi sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy az előzetes információk alapján orosz területről indíthatták a rakétákat, amelyek eltalálták az 5200 méteres magasságban repülő gépeket.

A védelmi minisztériumban azt közölték, hogy az előzetes értesülések szerint a pilótáknak \"valószínűleg\" sikerült katapultálniuk. Hozzátették, hogy olyan területen érhettek földet, amelyet szakadár fegyveresek tartanak ellenőrzésük alatt. Jelenleg különleges alakulat kutat a térségben a pilóták után.

A múlt héten az ukrán légierő egy Szu-25-ös vadászgépét és egy An-26-os katonai szállítógépét lőtték le.

Kijev szerint a Szu-25-öst, amely Ukrajna légterében hajtott végre feladatot, egy orosz harci gép lőtte le. A lezuhant gép pilótájának sikerült katapultálnia, így sértetlenül túlélte a támadást. Megtalálták és biztonságos helyre szállították.

Az ukrán katonáknak élelmiszert és ivóvizet szállító An-26-ost múlt hétfőn érte találat, Kijev állítása szerint orosz területről. A lezuhant gépen nyolcan voltak, közülük négyen menekültek meg, ketten életüket vesztették, két további személynek pedig nyoma veszett.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet