BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriási elbocsátást tervez az Iberia

Közel 1600 dolgozóját küldené el a spanyol Iberia légitársaság, erről pénteken kezdeményeztek kollektív munkaügyi vitát a szakszervezetekkel - közölte a légitársaság tulajdonosa, az International Airlines Group pénteken honlapján.

2014. július 11. péntek, 18:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mint írták, a leépítés az Iberia átalakításának következő állomása, amely strukturális változtatásokkal jár és a jövedelmező növekedést szolgálja.

A spanyol légitársaságnál a 2012-2015-ös időszakban 3100 dolgozót küldenek el a korábbi tervekhez képest, de a mostani bejelentés ezen felüli elbocsátásokat jelent. Tavaly a légitársaságtól 2500-an távoztak.

Az 1927. óta repülő Iberia a 2013-as évet 166 millió eurós veszteséggel zárta az egy évvel korábbi 185 millió euróhoz képest, miután év közben 23 géppel csökkentette flottáját, több veszteséges útvonalat is megszüntetett és kapacitásait 14 százalékkal csökkentette. Az IAG várakozásai szerint ez év végén nyereségessé válhat.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet