BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír jött: mínuszba került a német ipar

Meglepetésre visszaesett májusban a német ipari termelés, a csökkenés elérte az 1,8 százalékot - közölte hétfő reggel a német gazdasági minisztérium.

2014. július 7. hétfő, 09:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A termelés utoljára 2012 áprilisában esett ilyen meredeken. Az elemzők 0,3 százalékos bővülést vártak.

A tárca felülvizsgálta az áprilisi adatot, e szerint nem 0,2 százalékkal, hanem 0,3 százalékkal csökkent az ipari termelés.

Az erős első negyedév után gyengült az ipari termelés az utóbbi hónapokban - közölte a német minisztérium. A tárca három okot említett közleményében: májusban a megszokottnál több munkaszüneti nap volt, az enyhe tél után az építőipar nem bővült látványosan, emellett geopolitikai tényezők ronthatták le az eredményt.

Elemzők szerint továbbra is jó a német gazdaság általános állapota, az esetlegesen gyengébb második negyedév után ismét erős harmadik negyedévet várnak. Az első negyedévben 0,8 százalékkal nőtt a német gazdaság, ennél kisebb bővülést várnak a június 30-án véget ért második negyedévre.

A német kormány szerint idén 1,8 százalékkal nő a német GDP az egészséges munkaerőpiacnak és az erős hazai keresletnek köszönhetően.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet