BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarok az uniós élvonalban - de ennek nem örülünk

Egy francia kutatás szerint a románok, a görögök és a magyarok dogoznak a legtöbbet az Európai Unióban - írta a Magyar Nemzet.

2014. június 27. péntek, 07:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap pénteki számában idéz a Coe-Rexecode intézet felméréséből, amely \"igazi munkaórákat\" mért, amibe nem számították bele a betegszabadság, a sztrájkok, az ingázás és a gyes idejét. Az így számított éves igazi munkaórák száma Romániában 2099, Magyarországon 1969 volt a felmérés alapján.

A lap kiemeli, hogy a lista első felében a görögökön kívül csak az EU-hoz 2004 óta csatlakozott országok voltak, míg a legkevesebbet a felmérés szerint a finnek és a franciák dolgoztak 2013-ban.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet