BUX 139723.88 0,63 %
OTP 45760 1,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kedden még nem döntenek nevekről az Európai Tanácsban

Jövő kedden még túl korai lesz nevekről dönteni - írja meghívólevelében Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke, amelyben informális vacsorára invitálja kedd estére Brüsszelbe az Európai Unió tagállamainak állam- és kormányfőit.

2014. május 21. szerda, 17:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2009-ben hatályba lépett Lisszaboni Szerződés értelmében most első alkalommal nem a tagállamok vezetői választják meg az Európai Bizottság következő elnökét, hanem az Európai Parlament. Az állam- és kormányfők feladatául a jelölést szabja a szerződés, és a kiválasztásnál az EP-választás eredményét is figyelembe kell venniük.

\"Néhányan lehet, hogy az egész európai projekt ellen szavaznak majd, de sokkal többen arról foglalnak majd állást, hogyan szeretnék alakítani uniónkat\" - írja a tanács sajtószolgálata által közzétett meghívóban a belga politikus.

A tagállami vezetők vacsorájának célja az lesz, hogy átbeszéljék, hogyan értelmezik az eredményeket, és lefektessék a jelöltállítás folyamatát, és ezzel összefüggésben áttekintsék azt is, hogy milyen kihívásokkal kell Európának szembenéznie az elkövetkező időszakban, milyen célokat szeretnének elérni és milyen eszközökkel.

A levélből az is kiderül, hogy a két hét múlva esedékes brüsszeli G7-csúcstalálkozót megelőzően, és a vasárnap tartandó ukrajnai elnökválasztás után az ezzel kapcsolatos fejleményekről is véleményt fognak cserélni az Európai Tanács tagjai.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet