BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Moszkva szakít az USA-val

Oroszország nem kíván együttműködni 2020 után az Egyesült Államokkal a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) - jelentette be kedden Moszkvában Dmitrij Rogozin orosz miniszterelnök-helyettes.

2014. május 13. kedd, 16:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rogozin elmondta, hogy az orosz-amerikai együttműködési szerződést eredetileg 2024-ig kötötték meg, de \"Oroszországnak nincs szüksége arra, hogy ilyen hosszú távon folytatódjon ez a projekt\".

Kijelentette, ez a döntés azzal kapcsolatos, hogy Washington az általa alkalmazott szankciók fényében nem bizonyult megbízható partnernek.

Az orosz kormányfőhelyettes a RIA Novosztyi hírügynökség jelentése szerint elmondta, hogy Oroszország 2020 után az ISS helyett \"új, nagyobb távlatot ígérő űrkutatási programokra\" fogja fordítani az eszközeit és szellemi kapacitásait.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet