Rogozin elmondta, hogy az orosz-amerikai együttműködési szerződést eredetileg 2024-ig kötötték meg, de \"Oroszországnak nincs szüksége arra, hogy ilyen hosszú távon folytatódjon ez a projekt\".
Kijelentette, ez a döntés azzal kapcsolatos, hogy Washington az általa alkalmazott szankciók fényében nem bizonyult megbízható partnernek.
Az orosz kormányfőhelyettes a RIA Novosztyi hírügynökség jelentése szerint elmondta, hogy Oroszország 2020 után az ISS helyett \"új, nagyobb távlatot ígérő űrkutatási programokra\" fogja fordítani az eszközeit és szellemi kapacitásait.
