BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordot döntött a Toyota nyeresége

Rekordot döntött a japán Toyota Motor járműgyártó üzemi nyeresége a márciusban zárult pénzügyi évben, a japán jen gyenge árfolyamának és a bővülő eladásoknak köszönhetően.

2014. május 8. csütörtök, 10:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Toyota csütörtöki tájékoztatása szerint üzemi nyeresége a pénzügyi évben 74 százalékkal ugrott meg és 2290 milliárd jen lett. A járműgyártónál hat év kellett ahhoz, hogy megdőljön a korábbi nyereségi rekord, mert a gazdasági válság érzékenyen érintette az autópiacot.

A Toyota a 2013-2014-es pénzügy évben több mint 10 millió járművet adott el.

A cég a következő 12 hónapban profitja további növekedését várja. 2015 márciusára 2300 milliárd jenes üzemi nyereséget tervez elérni a Toyota.

A várakozások szerint a jen árfolyamváltozása már nem segíti annyira a bevételek növekedését, és Japánban csökkenhetnek az autóeladások, de ezeket ellensúlyozza az amerikai és az ázsiai külföldi kereslet erősödése.

Inforádió
Inforádió
MTI
MTI

Ez is érdekelhet