BUX 139002.82 -0,21 %
OTP 45170 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szerbek is lazítottak

A szerb jegybank csütörtökön kamatot csökkentett - először december óta - annak a hatására, hogy az infláció alacsonyabb a célnál, és az új kormány ígéretet tett a kiadások csökkentésére és a gazdaság élénkítésére.

2014. május 8. csütörtök, 15:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jegybank 9 százalékra szállította le az alapkamatot az eddigi 9,5 százalékról. A Reuters által megkérdezett elemzők közül hatan kamatcsökkentésre, négyen szinten tartásra számítottak. A szerb jegybank inflációs célja 4 százalék plusz/mínusz 1,5 százalékpont. A márciusi infláció 2,3 százalék volt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet