BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglepő döntést hozhat az Erste

Az Erste Bank a következő években Prágába költöztetheti központját - jelentette ki Milos Zeman cseh elnök egy Csehországban tartott konferencián a CTK cseh hírügynökség beszámolója szerint.

2014. április 10. csütörtök, 09:29

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<konfmenu><banner>Zeman elmondása szerint az információ közvetlenül Andreas Treichltől, a bank vezérétől származik, az Erste szóvivője pedig később nem cáfolta a hírt - számol be a portfolio.hu. A lépés azért is lenne érdekes, mert az Erste még be sem fejezte új bécsi székházának építését, amely csak 2015-ben készül el teljesen. </banner></konfmenu>Zeman hozzátette: ez lenne az első olyan költözés, amikor az anyavállalat egy leányvállalatának országába helyezi át központját.

<konfmenu><banner>A bank szóvivője, Hana Cygonkova a hírügynökség megkeresésére reagálva nem zárta ki, hogy Prágába költöznek. Az eset azért is érdekes, mert az Erste csak másfél évvel ezelőtt kezdte meg új bécsi székházának építését, amely csak 2015-re készül el teljesen. Az új székházban az Erste Bank Austrián kívül több leányvállalat is helyet kap.
</banner></konfmenu>

<konfmenu><banner>A szóvivő általánosságban elmondta, hogy három fontos tényező játszhat szerepet a cégek székhelyének áthelyezésében: az adózási környezet, a politikai és gazdasági stabilitás és az euró, mint az ország hivatalos pénzneme.
</banner></konfmenu>

<konfmenu><banner></banner></konfmenu>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet