BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lendületbe jött az ipari lokomotív

Az ipari termelés jobban bővült februárban, mint januárban - derült ki a KSH legfrissebb adatából.

2014. április 8. kedd, 09:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes adatok alapján az ipari termelés 2014 februárjában 8,1 százalékkal haladta meg a 2013. februárit, szemben a januári 6,1 százalékos dinamikával. A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlan indexszel - adta hírül a KSH.

Így a termelés az év első két hónapjában 7,1 százalékkal volt magasabb, mint 2013 január-februárjában. Az év első hónapjával összehasonlítva a szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari termelés 1,6 százalékkal bővült.

A februári részletes adatokat április 14-én publikálják.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet