BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a benzin-pótadó - ötletelnek a szomszédban

Hosszú vita után holnaptól hatályba lép Romániában a benzin-pótadó – viszont július 1-től emelik a minimálbért.

2014. március 31. hétfő, 09:42

Fotó: Napi Gazdaság / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Keddtől drágul az üzemanyag Romániában - 7 eurócenttel, vagyis mintegy 40 banival nő a benzin jövedéki adója. Célja a különböző adókedvezmények, illetve a költségvetési bevételek más okból történő csökkenésének ellensúlyozása, mint a szeptemberi áfa-csökkentés, illetve a minimálbér 900 lejre emelése július 1-el, ami a bukaresti Új Magyar Szó szerint 274 ezer embert érint. A kormány célja, hogy a minimálbér fokozatosan elérje a bruttó országos átlagbér 50 százalékát.

Az új pótadótól - aminek bevezetését hevesen ellenezte az államfő és a szállítmányozók - még az idén 400 millió eurós plusz bevételt várnak. Erre elsősorban az adószedés gyengesége miatt van szükség. Mint az erdélyi Transindex idézte Sorin Paslaru, a Ziarul Financiar főszerkesztőjének cikkét, hiába volt az EU-ban a legnagyobb, 3,5 százalékos a GDP tavalyi növekedése Romániában, az állam bevételei a GDP 32,9 százalékáról annak 31,7 százalékára csökkentek, amiért a szerző az adóhatóság krónikus hatástalanságát tartja felelősnek.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet